Pocztówka Bożonarodzeniowa dla Hospicjum w Makówce

Adwent jest czasem oczekiwania, ale też czasem szczególnego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Czynienie dobra to najlepsza droga do nowych postanowień. Naszym było zaproszenia rodziców dzieci z gr. IV do włączenia się do akcji ,,Pocztówka Bożonarodzeniowa dla Hospicjum w Makówce’’. Angażowanie się w akcje charytatywne ma szczególne znaczenie zwłaszcza w okresie świątecznym, nie tylko dla samych obdarowanych, ale także dla obdarowujących. Warsztaty z dziećmi i rodzicami wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Tworzenie pocztówek uświadomiło nas o pomału zapominanej tradycji wysyłania kartek świątecznych. W miłej, przyjemnej i rodzinnej atmosferze w niespełna dwie godziny, powstało ponad pięćdziesiąt ręcznie zdobionych kolorowych pocztówek, w których przesyłając życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, chciałyśmy dodać otuchy tym, którzy na co dzień zmagają się z chorobą, cierpieniem i samotnością. Czas Bożego Narodzenia jest szczególnym momentem okazywania miłości, dlatego postanowiłyśmy tę niewielką namiastkę okazać zwłaszcza ludziom chorym, ucząc przy okazji dzieci empatii oraz wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w tej wyjątkowej, z serca płynącej akcji i za wkład włożony w przygotowaniu tylu wspaniałych świątecznych kartek.
Marta Grycuk, Agnieszka Ławniczuk