„Bajeczny adwokat”

Miś adwokat

„Bajeczni adwokaci”
W kwietniu nasze przedszkole odwiedziła aplikant adwokacka p. Ewa Onopryjuk. Przybyła do nas z ważną misją o tajemniczej nazwie „Bezpieczni adwokaci.”. Akcja „Bajeczni adwokaci” to projekt przygotowany przez Naczelną Radę Adwokacką oparty na książeczce edukacyjnej  dla dzieci pt.” Leśne sprawy Misia Adwokata” Ewy Ruszkiewicz. Bohater książki ‒ Miś Adwokat ‒ ma ważne zadanie edukacyjne, jakim jest przybliżenie najmłodszym czytelnikom na czym polega zawód adwokata oraz to, jakimi sprawami na co dzień się zajmuje. Pani Ewa przeczytała książeczkę i dzięki historii Misia dzieci poznały znaczenie nowych słów, takich jak toga, żabot, sąd, kancelaria oraz odszkodowanie. Zajęcia były  niezwykle ciekawe a pani aplikant chętnie odpowiadała na wszystkie pytania. Każdy przedszkolak miał również okazję przymierzyć togę i poczuć się jak prawdziwy adwokat. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki i zakładki do książek. L.G.