” Tydzień dla ziemi” – Eko-moda

29.04.2024r. w naszym przedszkolu odbył się pokaz mody ekologicznej, który był miłym zakończeniem szeregu działań proekologicznych podjętych w minionym tygodniu w ramach realizacji działań „Tygodnia dla Ziemi”. Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały bardzo pomysłowe stroje wykonane wraz z rodzicami z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu: m.in. kartonów, worków na śmieci, folii spożywczej, gazet, butelek plastikowych, płyt CD. Przedszkolaki doskonale sprawdziły się w rolach modeli i modelek, a także udowodniły, że moda i ekologia mogą iść w parze. Każde dziecko, które wykonało strój zostało nagrodzone. W trakcie pokazu odbywały się krótkie zagadki, dzieci odpowiadały na pytania dotyczące segregacji śmieci i ochrony środowiska. Celem tego nietypowego pokazu było zwiększenie świadomości ekologicznej, zwrócenie uwagi na konieczność segregacji odpadów oraz możliwości tworzenia niesamowitych rzeczy z materiałów wtórnych.

E.G